Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

W trosce o zdrowie. Rodzinny gabinet #wGdyni

Adrianna Chruściel - założycielka gabinetu „Ach Studio” i jej siostra Angelika Rywalska //  fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Adrianna Chruściel - założycielka gabinetu „Ach Studio” i jej siostra Angelika Rywalska // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Powracają „Wtorki z Rodzinnymi”, czyli cykl krótkich filmów o lokalnych firmach – zarówno wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła. Gdyńscy przedsiębiorcy ponownie opowiedzą o sobie i dadzą się poznać od innej strony. W ramach trzeciej edycji cyklu zostanie zaprezentowanych 12 filmów. Pierwszy z nich jest poświęcony gabinetowi „Ach Studio”. To historia Adrianny Chruściel i jej rodziny. Razem stworzyli miejsce, gdzie ludzie mogą zapomnieć o swoich codziennych troskach, a przy okazji zadbać o zdrowie.


Firmy rodzinne są częścią lokalnej społeczności, dlatego warto wiedzieć o nich więcej. W tym celu powstał cykl „Wtorki z Rodzinnymi”. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni. Startuje trzecia edycja cyklu. W jej ramach będzie można zobaczyć 12 krótkometrażowych filmów. Kilka pokoleń przedsiębiorczych osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu wiele lat temu wybrały Gdynię, opowie o sobie i swoich firmach. Nie zabraknie również historii młodych, pierwszopokoleniowych przedsiębiorstw, które działają w naszym mieście.

– Rodzinne firmy zajmują ważne miejsce w lokalnej społeczności. Budują tożsamość i są bezcenną wartością miasta. Poprzednie edycje „Wtorków z Rodzinnymi” udowodniła, jak wielki potencjał drzemie w tych przedsiębiorcach. Pokazała też ich przywiązanie do Gdyni. Filmy cieszyły się dużą popularnością, dlatego kontynuujemy cykl. Zachęcam do zapoznania się z historiami kolejnych gdyńskich firm i wspierania ich. Warto poświęcić kilka minut i posłuchać tych wyjątkowych opowieści – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Pierwsze sześć odcinków ukaże się między 9 maja a 13 czerwca, zawsze we wtorki, na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Pozostałe filmy będzie można zobaczyć po wakacjach.Pierwszy odcinek trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi” poświęcono właścicielom gabinetu „Ach Studio”. To miejsce, które powstało z pasji do aktywności i zdrowia. Stworzyła je Adrianna Chruściel. To fizjoterapeutka i instruktorka pilatesu. Chce, aby jej pacjenci mogli normalnie funkcjonować i cieszyć się zdrowiem oraz sprawnością,  dlatego jej gabinet to miejsce komfortowe, gdzie można zapomnieć o problemach i zadbać o siebie. W prowadzeniu biznesu wspierają ją mąż i siostra. Mateusz Chruściel zajmuje się organizacją studia i pracuje nad nowymi projektami. Natomiast Angelika Rywalska prowadzi zajęcia pilatesu. Wśród klientów studia są m.in. inni gdyńscy przedsiębiorcy, np. Marta Frej czy Basia z kawiarni „Black & White Coffee”.

„Ach Studio” działa przy ul. Świętojańskiej 3/3. To miejsce, gdzie kompleksowo można zadbać o aktywność fizyczną i zdrowie. Zespół instruktorów i terapeutów codziennie pomaga ludziom z dolegliwościami bólowymi, łącząc fizjoterapię, masaże i ruch. W ofercie studia są m.in. zajęcia grupowe i indywidualne, np. body and mind czy pilates i joga. Zespół zajmuje się również fizjoterapią klasyczną i uroginekologiczną.   

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 09.05.2023 14:57
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2024 11:28
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Zobacz także

Najnowsze