Dla biznesu

Biznes ze smakiem #wGdyni

Iwona i Robert Pawełczakowie, właściciele „Kociołka Konesera” // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Iwona i Robert Pawełczakowie, właściciele „Kociołka Konesera” // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Serwują autorskie zupy i kuchnię niszową. Można u nich zjeść zarówno potrawy typowo polskie, jak i te inspirowane wietnamskimi, tajskimi czy węgierskimi specjałami. Ich dania zadowolą nawet prawdziwych koneserów smaku. Właśnie dlatego swoje bistro nazwali „Kociołkiem Konesera”. Iwona i Robert Pawełczakowie, kucharze z Gdyni, są bohaterami kolejnego cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.


Gotowanie to ich pasja. Od ponad 20 lat są kucharzami i spełniają się w tym zawodzie. Na początku się rozmijali. Robert Pawełczak przez wiele lat pracował za granicą. Aż w końcu postanowił otworzyć własny biznes i gotować razem z żoną – Iwoną. Ich marzenie spełniło się w 2018 roku. To wtedy na kulinarnej mapie Gdyni pojawił się „Kociołek Konesera”. Miejsce nietypowe i wyjątkowe zarazem. Jak mówią właściciele, dla koneserów, którzy cenią m.in. dania dawno zapomniane, ale i tradycyjne oraz smaki świata. Państwo Pawełczakowie lubią bowiem odtwarzać potrawy, jakimi rozkoszowali się kiedyś w różnych zakątkach Polski i świata. Z historią tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu można się zapoznać w czwartym odcinku trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

„Kociołek Konesera” można znaleźć przy ul. Świętojańskiej 9. Bistro jest czynne tylko w dni powszednie. W poniedziałki, wtorki i czwartki działa w godz. 11.00-17.00, a w środy i piątki od godz. 11.00 do godz. 18.00. Nie ma tam stałego menu. Lista dań, których będą mogli skosztować klienci, powstaje z dnia na dzień. W ofercie są autorskie zupy, np. gołąbkowa, szczawiowa, koperkowa z kaszą jaglaną czy krem z białych szparagów, ale i inne dania. Cynaderki, ozorki, flaki wołowe, żołądki drobiowe w sosie koperkowym, leczo – tego wszystkiego można tam skosztować. Klientami bistro są najczęściej okoliczni mieszkańcy i pracownicy pobliskich biur. Jest także grono stałych bywalców,z którymi właściciele znają się prawie jak rodzina.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach trzeciej edycji cyklu będzie można zobaczyć 12 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych, a w drugiej – 10 lokalnych przedsiębiorstw. We wtorek, 9 maja wystartowała trzecia edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony gabinetowi „Ach Studio”, gdzie ludzie mogą zapomnieć o swoich codziennych troskach, a przy okazji zadbać o zdrowie. Drugi odcinek był poświęcony kawiarnio-kwiaciarni „Omnom”, gdzie sprzedaje się kwiaty i kawę. Następnie można było dowiedzieć się więcej na temat Pracowni 111, w której architekci tworzą ambitne projekty wnętrz czy budynków.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 30.05.2023 10:50
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.10.2023 12:20
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Zobacz także