Program

Piątek program PPNT - sala audytoryjna

Piątek, 9 marca 2018 roku
Fotoplastykon

18.15-21.05 | BLOK I
 
Ewelina i Paweł Chwastowie
Po pracy przez pół świata
Takie historie wciąż się zdarzają: rzucili pracę, zapakowali się w sakwy i ruszyli przed siebie. A dokładnie na południe. Dojechali do Iranu i przez 2 miesiące nie mogli się otrząsnąć od nadmiaru ludzkiej życzliwości. Przed zimą uciekli do Tajlandii, by odkryć, że to raj dla rowerzystów. Pragnienie kolejnej zmiany popchnęło ich do Nowej Zelandii. Rowery zastąpili samochodem, a zamiast ulicznym jedzeniem, karmili się cudownymi krajobrazami. I do dziś nie mogą uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę.
 
Marta, Maciej i Staś Kruczkowscy
Rodzina włóczykijów w Azji
Po pierwszych urodzinach Stasia spakowali plecaki i ruszyli na wschód. Przez 3 miesiące włóczyli się po Chinach, Laosie, Tajlandii i Birmie, spędzając niezliczoną ilość godzin w autobusach i pociągach. Zobaczyli Wielki Mur Chiński, przeszli Wąwóz Skaczącego Tygrysa, podziwiali parki narodowe w Syczuanie, w Birmie zaś oglądali oszałamiające zachody słońca ze szczytów buddyjskich świątyń. Żyli.
 
Adam Zdrodowski
Dwa spojrzenia, cztery wyspy. Jednym słowem Indonezja
Podczas 2-letniej podróży po Azji, Adam Zdrodowski dwa razy zawitał do Indonezji. Na Sumatrze pracował na kurzej fermie, a po pracy odpoczywał, bawiąc się na weselu, na Jawie doświadczył trudnego do zniesienia tłoku i przeżył wypadek, z kolei na wyspach Lombok i Bali uciekał przed postępującą komercjalizacją. Po drogach i bezdrożach archipelagu najchętniej przemieszczał się skuterem.
 
Łukasz Supergan
Izraelski Szlak Narodowy
1000 km z nad Morza Czerwonego, przez pustynię Negew, aż po Wzgórza Golan. Łukasz Supergan, choć jest wytrawnym piechurem, szedł dłużej niż 40 dni. Na pustyni szukał cudów przyrody, a w miastach odpowiedzi na pytania: czym jest współczesny Izrael i co mówią o swoim kraju jego mieszkańcy? Obserwował również pielgrzymów i pytał, co ich tam przywiodło: wiara czy tylko ciekawość.
 
Łukasz Toczyski
Arabia Saudyjska na stopa
Wyprawy do państwa rządzonego przez dynastię Saudów rzadko pojawiają się w programach podróżniczych festiwali. Kraj jest zamknięty dla turystów i wjechać do niego można tylko w wyjątkowych przypadkach i na specjalnych zasadach. Tym większe uznanie dla Łukasza Toczyskiego, że nie zaprzepaścił okazji: w trakcie swoich licznych pobytów w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatnich dwóch lat zjeździł kraj autostopem od Zatoki Perskiej i pogranicza z Jemenem aż po tajemniczą prowincję Tabuk na północnym zachodzie. Sypiał na pustyni, poznał dziesiątki fascynujących ludzi i o wszystkim tym chętnie opowie.


*****
Pokazy odbywające się w Dużej Sali hali Gdynia Arena będą transmitowane w trzech salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek III) – w sali kinowej na parterze oraz w salach D i E na I piętrze (łącznie 422 miejsca). Na transmisje zapraszamy w piątek od 11.00 do 22.20, w sobotę od 10.00 do 22.00 i w niedzielę od 10.00 do 15.40 (każdego dnia sale będą otwierane na 30 minut przed początkiem transmisji).

  • ikonaOpublikowano: 01.03.2018 08:20
  • ikona

    Autor: Estera Grubert (e.grubert@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.03.2018 10:22
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona