Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską Budowa Trasy S-6: łatwiej komunikacją miejską
Program

Piątek program PPNT - sala audytoryjna

Piątek, 8 marca 2019 roku
 
18.15-21.05 | BLOK I
 
18.15-18.45
Jola, Jarek, Róża, Berenika i Sara Kania
#10yearschallenge. Po-poślubna podróż dookoła świata
Ponad 10 lat temu, z powodu ciąży, zmienili trasę swojej podróży poślubnej dookoła świata (za opowieść o niej otrzymali na Kolosach 2009 Nagrodę Publiczności). Teraz uznali, że najwyższa pora, by wrócić do ukochanej Ameryki Południowej i  wypełnić białe plamy na prywatnej podróżniczej mapie. Wraz z trzema córkami (10, 8 i 2 lata) przemierzyli Kolumbię i Ekwador i spełnili zaległe marzenia: stanęli wspólnie na równiku, dotarli nad Morze Karaibskie i zbierali kawę na plantacjach w kolumbijskiej Zona Cafetera.
 
18.50-19.20
Tamara Kanecka-Brzóska, Ewelina Strużyńska
Kobieca Pamir Highway
Na rowerach przez jedną z najwyżej położonych dróg świata. Dwie dziewczyny, 3 tygodnie, 900 km i prawie 10 tys. m przewyższeń. Niewyobrażalnie piękna droga z Tadżykistanu do Kirgistanu z widokiem na Afganistan. A do tego: zero wcześniejszych rowerowych doświadczeń turystycznych obu uczestniczek wyjazdu i... wesele jednej z nich na tydzień przed jego rozpoczęciem. Brzmi niewiarygodnie? Zapraszamy.
 
19.25-19.55
Martyna Lorbiecka, Mikołaj Gajda
Jedziemy po wolność, czyli Bałkany na cztery łapy
6-osobowa załoga studentów i 33-letni bus Bogdan w pełnej niespodzianek podróży w poszukiwaniu „bałkańskiego raju”. 14 państw, 8000 km i... trzech czworonożnych przyjaciół – Monte, Tetris i Hvala – którzy złapali ich na stopa i przyjechali z nimi do Polski. Nie zabrakło przygód. Po drodze m.in. poznali austriackiego kierowcę rajdowego (z powodu niesprawnej skrzyni biegów), zakopali się busem na plaży i trafili do gangsterskiej "dziupli", szukając noclegu.
 
20.00-20.30
Wojciech Jankowski, Aleksandra Górska
333 dni podróży po Azji
Tuż po studiach, bez planu i z niewielkim budżetem, za to z mocnym postanowieniem doświadczenia przygody życia. Podczas trwającej blisko rok podróży zagrali w bollywoodzkim filmie, pływali z rekinami w Tajlandii, jeździli autostopem w Malezji, a w Wietnamie przesiedli się na rower. Przeżyli trzęsienia ziemi w Indonezji i wypadek na morzu nieopodal wyspy Komodo, gdzie zostali wyłowieni z morza przez miejscowych rybaków. Zdążyli też zaręczyć się u stóp Mount Everestu i pobrać się w Birmie.
 
20.35-21.05
Monika Bronicka, Mariusz Delgas
Przygoda na rafie
Z trójką dzieci w rejs po Pacyfiku? Dla Moniki i Mariusza to sposób na życie. Dom zamienili na jacht (11-metrowa „Talavera”), samochód na dinghy, a ich dzieci, 10-letnia Stasia, 8-letni Jack i 5-letni Toboma plac zabaw na podwodny świat Wielkiej Rafy Koralowej, szkolne ławki zaś na bujający się na falach blat stołu w mesie. Nurkują, biegają po bezludnych wyspach i żyją rytmem wyznaczonym nie planami i terminami, ale pogodą i ciekawością.

*****
 
Przez cały czas trwania XXI OSPŻiA w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia będzie można oglądać również wystawę fotograficzną Jana Siemińskiego przedstawiającą zdjęcia z różnych zakątków Europy.
 
Ponadto w sali kinowej na parterze oraz w salach D i E na I piętrze (łącznie 410 miejsc) przeprowadzimy w PPNT bezpośrednią transmisję pokazów z Dużej Sali (Gdynia Arena) - w piątek od 18.00 do 21.40, w sobotę od 10.00 do 21.50 i w niedzielę od 10.05 do 15.40 (każdego dnia sale będą otwierane na 30 minut przed początkiem transmisji).