Laureaci Czasu Gdyni - lata 1994-2020

Laureaci Czasu Gdyni z roku 2001

Nagroda:

nagroda Czas Gdyni* „HADEX” S.A. za Hotel „Nadmorski”

Projekt Hotelu „Nadmorskiego” świadomie nawiązuje do bardzo popularnej w Gdyni w latach trzydziestych ubiegłego wieku formuły umieszczania w bryle budynku fragmentów przetworzonej architektury okrętowej. Są tu również obecne i inne akcenty tak charakterystyczne dla gdyńskiej architektury modernistycznej tamtego okresu.
Budynek został dobrze wkomponowany zarówno w Hotel Nadmorski / fot.: Maurycy Śmierzchalskiotoczenie, tak naturalne jak i cywilizacyjne. Goście znajdą w nim: 86 eleganckich i dobrze wyposażonych pokoi oraz 4 luksusowe apartamenty. Pokoje dla biznesmenów zapewniają możliwość prowadzenia interesów za pośrednictwem sieci.
Bogate zaplecze gastronomiczne i rekreacyjne stwarza warunki do komfortowego pobytu. Sale konferencyjne dają możliwość organizowania imprez na wysokim poziomie dla kilkuset uczestników. Całości wrażenia dopełniają niezapomniane widoki rozciągające się na prześwitujące zza kotary drzew morze.
Atrakcyjna oferta wraz z kompletną infrastrukturą, uzupełnione pięknym położeniem spowodowały, że w okresie zaledwie kilku miesięcy funkcjonowania hotel „Nadmorski” wrósł w nasze miasto, co wyraziło się organizacją wielu ważnych spotkań i konferencji.

Wyróżnienia:

wyróżnienie Czas Gdyni* Invest Komfort S.A. za budynek mieszkalno-usługowy przy pl. Kaszubskim

Budynek przy pl. Kaszubskim 15
Wyróżniony budynek charakteryzuje atrakcyjna, nawiązująca do gdyńskiego modernizmu architektura, dzieła biura projektowego BJK z Gdyni. Jego bryła stanowi ważne dopełnienie urbanistyki placu Kaszubskiego, co stanowi szczególną wartość tej inwestycji. Budynek Invest Komfortu jest obiektem mieszkalno – usługowym. W części usługowej, wśród 6 lokali użytkowych o łącznej pow. 750 m kw. znalazła siedzibę centrala Invest Komfortu. W części mieszkalnej znajdują się 83 mieszkania o łącznej powierzchni około 3300 m kw. Podziemny garaż może pomieścić 50 samochodów. Dwie szybkobieżne windy oraz inne udogodnienia przewidziane przez projektantów powodują, że budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wyróżniony budynek bardzo dobrze wkomponował się w miejski pejzaż śródmieścia Gdyni.

wyróżnienie Czas Gdyni* Archidea Invest za Hotel „Willa Lubicz”

Hotel „Willa Lubicz” powstał w wyniku adaptacji budynku mieszkalnego, w który w minionej epoce zamieniono przedwojenny pensjonat, własność kapitana żeglugi wielkiej Władysława Zalewskiego, pierwszego kapitana portu w Gdyni. Adaptacji na hotel dokonała znana firma Archidea. Dokonała tego z dużym smakiem, uzyskując obiekt o wysokim standardzie przywołujący atmosferę i nastrój lat trzydziestych, ubiegłego już stulecia.
Standard obiektu jest zdecydowanie współczesny. Budynek jest klimatyzowany, posiada 15 ze smakiem wyposażonych, stylizowanych również na lata 30. pokoi jedno- i dwuosobowych. Gościom zapewniono dostęp do internetu, a także obsługę kameralnych kilkunastoosobowych konferencji. W nastrojowej sali kominkowej znalazły miejsce hotelowa restauracja oraz bar. Cały obiekt jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. W Willi Lubicz panuje nastrój pełen ciepła i dyskretnego komfortu.

wyróżnienie Czas Gdyni* Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. za terminal RO-RO

Uruchomienie latem 2001 roku terminalu RO-RO, to ważna data w najnowszej historii Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia. Inwestycja ta sposób całkowicie odmieniła oblicze tego fragmentu portu, oraz stworzyła nowe perspektywy związane z tym istotnym ogniwem łańcucha transportowego. Budowa jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Koszt budowy I etapu tej inwestycji wyniósł blisko 25 mln dolarów. Prezes Zarządu Portu Janusz Jarosiński ocenia, że wiek XXI będzie wiekiem ro-ro, że przeładunki w tym systemie będą się rozwijały dynamicznie. Pierwsze miesiące funkcjonowania terminalu pozwalają na zdecydowanie pozytywną ocenę przedsięwzięcia. Rezultaty osiągnięte w ciągu 5 miesięcy od uruchomienia terminalu to m.in. przeładunek blisko 327.000 ton ładunków.

  • ikonaOpublikowano: 12.02.2001 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2022 11:12
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona