Czas Gdyni

Laureaci Czasu Gdyni - 2021 rok

Od 1995 roku podczas urodzinowej sesji Rady Miasta wyróżniane są także najlepsze gdyńskie inwestycje minionego roku. Nagroda „Czas Gdyni” trafia do inwestorów i architektów. To wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni. Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach: „Inwestycje” oraz „Architektura”. W 2022 roku o zwycięstwo walczyło 27 różnego rodzaju obiektów. Uroczyste wręczenie odbyło się 10 lutego w Teatrze Miejskim.


To już tradycja. W dniu urodzin Gdyni - 10 lutego gdyńscy samorządowcy uczestniczyli w uroczystej sesji Rady Miasta. Spotkanie było transmitowane online na stronie gdynia.pl.

Nagrodę „Czas Gdyni” w kategorii „Inwestycje” otrzymała spółka 3T Office Park za budowę kompleksu biurowego 3T Office Park przy ul. Kazimierza Górskiego 3. To trzy budynki połączone ze sobą naziemnymi łącznikami. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Parku wynosi 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu to 38,5 tys. m2. Inwestycja uzyskała certyfikaty BREEEAM Interim (dla budowli spełniających wysokie wymogi ekologiczne) oraz „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja, co oznacza, że osoby z niepełnosprawnościami mogą się tam swobodnie poruszać i pracować.Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do:

Spółki Texo Invest Adam Rymarski za My Story Gdynia Hotel (al. Zwycięstwa 14). Są tam pokoje w pięciu standardach, strefa relaksu, trzy sale konferencyjne i restauracja z autorską kuchnią. „Wyśpij się!” to filozofia, która przyświeca hotelowi. Dlatego w pokojach znajdują się hybrydowe poduszki, obciążające kołdry i materace o różnej twardości. Zadbano także o odpowiednią kolorystkę wnętrz, miękkie tkaniny, natężenie światła czy specjalnie stworzony zapach.Szpitali Pomorskich za rozbudowę, przebudowę i doposażenie Szpitala św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego 1. Dzięki nowemu obiektowi szpitalnemu zwiększyła się dostępność usług zdrowotnych, skrócił się oczekiwania pacjentów na świadczenia specjalistyczne, a także na pobyt w szpitalu. Inwestycja zapewniła komfortowe warunki diagnostyki. Cały parter i łącznik zostały przeznaczone na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na pierwszym piętrze znajdują się: oddział intensywnej opieki medycznej oraz sterylizatornia. Drugie piętro to blok operacyjny z 4 nowoczesnymi salami.Spółki 7R za inwestycję 7R City Flex Gdynia przy ul. Hutniczej 48. Powstało tam centrum logistyczne. To nowoczesny obiekt klasy A zaprojektowany i zrealizowany według najwyższych standardów technicznych.Nagroda „Czas Gdyni” w kategorii „Architektura” powędrowała do pracowni MS 15 za My Story Gdynia Hotel (al. Zwycięstwa 14), którego inwestorem jest spółka Texo Invest Adam Rymarski.Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały:

Firma SIM Architekci za odrestaurowanie Willi Leśnej i budowę budynku Willa Leśna Nowa przy ul. Szczecińskiej 14. Inwestorem jest Prestige Estates.Pracownia Horus Firma Architektoniczna za budynek Światowida 11, którego inwestorem jest RWR Probuild Group sp. z o.o. Development sp. j. Obiekt ten to kameralna inwestycja w Orłowie. W budynku znajdują się cztery apartamenty.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 14.02.2022 11:31
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 31.03.2022 10:23
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona