Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Laureaci Czasu Gdyni - lata 1994-2020

Laureaci Czasu Gdyni z roku 1996

Nagroda:

nagroda Czas GdyniFirma Polinvest za Centrum Handlowe „Klif”

Centrum Handlowe "Klif jest największą gdyńską inwestycją w 1996 roku o wartości ok, 20 mln USD. Oddane do użytku w październiku bardzo szybko zostało zaakceptowane przez mieszkańców nie tylko Gdyni, stając się Trójmiejskie Centrum Handlowe Klif / fot.: Maciej Bejmchętnie odwiedzanym miejscem zakupów oraz spotkań zarówno starszej jak i młodszej generacji. Centrum dysponuje powierzchnią użytkową ponad 15 tys. m2: znalazło się tam miejsce na prowadzenie działalności przez ponad 100 sklepów i punktów usługowych. W "Klifie" zainwestowali w swój rozwój zarówno znani od dawna gdyńscy kupcy, jak też renomowane firmy zagraniczne. Wnętrza centrum zaprojektowano i wykończono bardzo starannie, tworząc w ten sposób klientom komfortowe warunki zakupów, konsumpcji i odpoczynku.


Chipolbrok za CITY ARCADE - budynek biurowo-usługowy

Budynek biurowo-uslugowy, oferujący wynajem powierzchni biurowych klasy "A", Budynek jest efektem konsekwentnego dążenia CHIPOLBROK-u, inwestora Budynek biurowo-usługowy City - Arcade / fot.: Krzysztof Romańskiobiektu, do rozszerzenia obszaru funkcji centralnych śródmieścia Gdyni o ulicę Śląską. Budynek, dysponujący powierzchnią ponad 3600 m2, zwraca uwagę bardzo interesującą architekturą i starannym wykończeniem, wraz z budynkami BBC oraz głównej siedziby Chipolbroku zaświadcza o korzystnej metamorfozie tej poprzednio zaniedbanej części miasta.


Wyróżnienia:

wyróżnienie Czas GdyniMAKRO CASH AND CARRY za Centrum Handlowe

Centrum Handlowe, położone w doskonałym rejonie, dzielnicy przemysłowej Gdyni, 10 minut jazdy samochodem od śródmieścia, kierujące swoją bogatą ofertę handlową do małych i średnich gdyńskich firm. Handel hurtowy odbywa się na powierzchni 16 tys. m2. Centrum dysponuje parkingiem na kilkaset pojazdów. Jest to druga co do wielkości nakładów inwestycja gdyńska w 1996 roku (wartość ok. 20 min USD).

wyróżnienie Czas GdyniHOSSA – za zespół wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej przy ul. Górniczej

Zespół wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej przy ul. Górniczej, charakteryzujący się dużą funkcjonalnością oraz skupieniem na niewielkim terenie szerokiego zakresu usług. Firma HOSSA posiada ugruntowaną już pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych Gdyni. Prowadzi działalność w bardzo racjonalne| formule "deweloperskiej". Specjalnością HOSSY są małe zespoły mieszkaniowe o ciekawej architekturze, realizowane kompleksowo wraz z parkingami, garażami, punktami usługowymi. Ten sposób inwestowania podnosi komfort codziennego życia mieszkańców. Realizacje wyróżniają się atrakcyjną architekturą, zaś oferta mieszkaniowa jest bardzo elastyczna, umożliwia nabywanie mieszkań klientom o zróżnicowanej zamożności. Zespół budynków przy ul. Górniczej to ok. 16 tys. m2 powierzchni mieszkalnej.

wyróżnienie Czas GdyniFOTA za siedzibę Przedsiębiorstwa Handlowego FOTA przy ul. Stryjskiej

Siedziba Przedsiębiorstwa Handlowego FOTA przy ul. Stryjskiej jest przykładem inwestycji średniego biznesu, który w największym stopniu tworzy nową Gdynię, miasto dynamicznej transformacji gospodarczej. Inwestor zadbał również o otoczenie siedziby, wykonując nowy fragment ulicy wraz z atrakcyjnym oświetleniem. Sam budynek, łączy funkcje biurowe, usługowe i magazynowe, charakteryzujące się ładną architekturą oraz starannym wykończeniem.

  • ikonaOpublikowano: 12.02.1996 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2022 11:11
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona