Laureaci Czasu Gdyni - lata 1994-2020

Laureaci Czasu Gdyni z roku 1998

Nagroda:

nagroda Czas Gdyni* Kupcy Gdyńscy S.A. za Dom Handlowo-Usługowo „Batory”

Historia budowy domu towarowego w Gdyni I ma już kilkadziesiąt lat. Oddany w ubiegłym roku I obiekt spełnia oczekiwania mieszkańców Gdyni. W komfortowym wnętrzu mieści się kilkadziesiąt sklepów różnych branż i Dom Handlowo-Usługowy Batory / fot.: K. Kamińskiatrakcyjne obiekty i usługowe i gastronomiczne. Budynek, projektu Krzysztofa Kozłowskiego, nawiązuje do gdyńskiego modernizmu lat międzywojennych oraz morskich tradycji Gdyni. Budowla przypomina kształtem statek - legendę, zastosowano w niej nowoczesne rozwiązania i wykorzystano najnowsze technologie.Wyróżnienia:

wyróżnienie Czas Gdyni* Zespół Budowy Osiedla PANORAMA s.c. za osiedla przy ul. Lipowej i Myśliwskiej w Wielkim Kacku

Osiedle "Panorama" przy ul. Lipowej i Myśliwskiej zostało zaprojektowane przez architektów ze Studia Projektowego EKSPERT Justyny i Macieja Leżuchowskich. Do budowy użyto materiałów ekologicznych i zastosowano ceramikę budowlaną. Osiedle oferuje mieszkania różnej wielkości od kawalerek do dwukondygnacyjnych, wielopokojowych apartamentów. Oferta obejmuje również mieszkania dla inwalidów ruchu. W przyziemiach budynków znajdują się garaże oraz lokale przeznaczone dla nieuciążliwych usług. Na przyznanie nagrody miała wpływ wyróżniająca się elewacja i interesujące rozmieszczenie zabudowy.

wyróżnienie Czas Gdyni* Prokuratura Rejonowa w Gdyni za adaptację budynku przy ul. 10 Lutego 39

Efektem adaptacji budynku przy ul. 10 Lutego 39 dla potrzeb Prokuratury Rejonowej jest obiekt, który zapewnia nowoczesne warunki pracy a jednocześnie harmonizuje z historyczną formą obiektu, spełnia rygorystyczne wymagania Konserwatora Zabytków. Odremontowana elewacja budynku Prokuratury zdobi główną, reprezentacyjną część śródmieścia Gdyni.

* dowództwo Marynarki Wojennej RP za modernizację kinoteatru „Grom” w Gdyni Oksywiu

wyróżnienie Czas GdyniPo remoncie powstał obiekt użyteczności publicznej o standardzie europejskim. Jest on częścią Klubu Garnizonowego i będzie służył przede wszystkim celom szkoleniowym, promocyjnym i reprezentacyjnym Marynarki Wojennej. Przyznane wyróżnienie jest wyrazem uznania dla Dowództwa Marynarki Wojennej. innych instytucji i osób, za sprawne przeprowadzenie prac remontowych.

  • ikonaOpublikowano: 16.02.1998 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2022 11:11
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona