Laureaci Czasu Gdyni - lata 1994-2020

Laureaci Czasu Gdyni z roku 2000

Nagroda:

nagroda Czas Gdyni* PORTICO DEVELOPMENT za Gdyńskie Centrum Rozrywki „GEMINI”

za najlepszą inwestycję roku 2000 otrzymała firma Portico Development za Gdyńskie Centrum Rozrywki "Gemini". Centrum to stanowi ważny przykład transformacji gospodarczej miasta. Obiekt został zlokalizowany Gdyńskie Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI / fot.: Konrad Niżnikw miejscu, które dotychczas było użytkowane w sposób ekstensywny. Obecnie przyciąga rzesze osób, które znajdują w nim atrakcyjne propozycje spędzania czasu wolnego. Najważniejszą funkcję Centrum stanowi jego osiem sal kinowych, które mogą pomieścić jednorazowo w komfortowych warunkach ponad 2500 widzów. Do projekcji zastosowano najwyższej klasy aparaturę audio - video. Budowa Centrum kinowego w Gdyni, siedziby Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych czyni z naszego miasta prawdziwą stolicę polskiego filmu, umożliwiając uczestnictwo w festiwalach szerokiej publiczności, miłośników polskiego filmu.

Wyróżnienie


wyróżnienie Czas Gdyni* JWK Inwest za budynek biurowo-usługowy Alfa Plaza

Budynek biurowo - usługowy Alfa Plaza, oferuje na wynajem powierzchnie biurowe klasy ,A". Usytuowany jest przy skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Batorego. Budynek wykonano z materiałów wysokiej jakości i przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych. Posiada automatycznie sterowaną klimatyzację, pozwalającą na minimalizację energochłonności. Architektura budynku nawiązuje do przedwojennego modernizmu gdyńskiego i dobrze wpisuje się w otoczenie, jednocześnie podnosząc walory przestrzenne tego fragmentu Gdyni. W budynku może pracować w komfortowych warunkach 650 osób.

wyróżnienie Czas Gdyni* Terranova Industrial Polska za Wytwórnię Mas Elewacyjnych Terranowa

Jest to najnowocześniejszy zakład produkcyjny renomowanej firmy austriackiej, spełniający wszelkie wymogi ochrony środowiska. Proces produkcji został w pełni zautomatyzowany, ze sterowaniem komputerowym. Najwyższy stopień technologicznej nowoczesności przyciąga na wizyty szkoleniowe inżynierów z austiackiej centrali firmy. Obiekt może stanowić przykład dobrej architektury przemysłowej, zaś jego powstanie w rejonie ul. Chwaszczyńskiej aktywizuje tę ciągle słabo zagospodarowaną część miasta. Zakład zbudowano kosztem około 12 mln złotych, będzie zatrudniał okresowo do około 50 osób.

wyróżnienie Czas Gdyni* Archidea sp. z o.o. za budynek mieszkalno-usługowy „Dom na Wzgórzu”

"Dom na Wzgórzu" jest położony przy ul. Reja na Wzgórzu św. Maksymiliana. Budynek wtapia się w otaczającą zabudowę, wyróżnia się starannością opracowania i wykonania detalu architektonicznego. Zastosowana kolorystyka elewacji łagodnie ożywia otoczenie. Lokale użytkowe na parterze dają szansę na stworzenie pewnej ilości miejsc pracy, co korzystnie wpłynie na zmianę struktury funkcjonalnej dzielnicy, zaś mieszkania poszerzają gdyńską ofertę stanowiąc propozycje dla koneserów umiejących docenić liczne walory zamieszkiwania w tej okolicy.

  • ikonaOpublikowano: 14.02.2000 00:00
  • ikona

    Autor: Marek Grześ

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2022 11:12
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona