Laureaci Czasu Gdyni - lata 1994-2020

Laureaci Czasu Gdyni z roku 2017


- Bardzo dziękuję członkom kapituły, którzy jak co roku obejrzeli i wybrali najlepsze gdyńskie realizacje. Wybór nie był łatwy, gdyż do konkursu zgłoszono 35 bardzo różnorodnych obiektów. Gratuluję wszystkim nominowanym. W tym roku do grona laureatów nagrody dołączą kolejne nieszablonowe inwestycje wyróżniające się w skali miasta – mówiła podczas Sesji Rady Miasta przewodnicząca Joanna Zielińska.
 
Nagrodę „Czas Gdyni” kapituła przyznała za realizację inwestycji siedziby głównej i hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Chwaszczyńskiej 135, zrealizowanej przez Mariusza Swendrowskiego w części budowlanej oraz firmy FLOWAIR, która dokonała adaptacji budynku do swoich potrzeb.


 fot. materiały prasowe firmy Flowair

Budynek FLOWAIR wyróżnia się na terenie rewitalizowanego Polifarbu. Część starej konstrukcji budynku została idealnie wpisana w nowoczesną architekturę siedziby. Wartpo podkreślić, że architekturę wnętrz współtworzyli pracownicy firmy. Każdy z pokoi oddaje charakter konkretnych działów oraz ich styl pracy. Dzięki temu cały budynek jest bardzo funkcjonalny i stanowi idealną przestrzeń do tworzenia nowoczesnych, konkurencyjnych rozwiązań. Budynek FLOWAIR od początku powstawał tak, aby nie tylko spełniać podstawową funkcję miejsca pracy, ale być również miejscem będącym przyjaznym środowisku.
FLOWAIR to firma rozwijająca się bardzo szybko. Rozpoczynała swoją działalność w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zajmując jeden pokój i zatrudniając 3 osoby. W ciągu 14 lat działalności udało się jej rozpocząć sprzedaż na ponad 30 rynkach i zwiększyć zatrudnienie do 100 osób.
 
Wyróżnienia:
Zarządowi Morskiego Portu Gdynia S.A. za inwestycję - Magazyn wysokiego składowania o funkcji usługowo-biurowej wraz z infrastrukturą przy ul. Polskiej 19-23,


fot. Tadusz Urbaniak/Port Gdynia

Firmie Quiza PUH, Krystyna Szatkowska za realizację inwestycji hali spedycyjnej i magazynowej oraz rozbudowę Przechowali Owoców oraz Nowej Dojrzewalni Bananów przy ul. Rdestowej 49,


fot. materiały prasowe Firmy Quiza PUH

Czas Gdyni w Kategorii Architektura kapituła zdecydowała przyznać zrealizowanemu przez Invest Komfort zespołowi 4 dwupiętrowych budynków–RIVUS.


fot. materiały prasowe Invest Komfort

Projekt architektoniczny wykonany został przez studio MS Architekt. Budynki położone są w malowniczej dolinie granicznej rzeki Sweliny. Osiedle zachwyca szlachetną prostotą swojej architektury o doskonałych proporcjach elementów składających się na całość. Zasługą architekta decydującego o wzajemnych relacjach i proporcjach poszczególnych elementów jest uzyskanie kojącego dla oczu efekt harmonii.
 

Wyróżnienia:
Inwestycja firmy Invest Sarko – Villa Monaco przy ulicy Mariackiej 5 na Kamiennej Górze, która bardzo dobrze wkomponowała się w okoliczną, wcale nie homogeniczną stylistycznie, zabudowę. Projekt jest efektem pracy architektów pracowni SCHLEIFER & MILCZANOWSKI ARCHITEKCI.


fot. materiały prasowe Invest-Sarko

Budynek u zbiegu orłowskich ulic Wrocławskiej i Oficerskiej firmy Veroni Sp. z o.o. również nawiązuje do wzorców utrwalonych w gdyńskiej architekturze modernistycznej wybierając z tej tradycji zupełnie inne elementy. Projekt architektoniczny wykonany został przez Autorską Pracownię  Architektury Planer.


fot. materiały prasowe firma Veroni Sp. z o. o.

  • ikonaOpublikowano: 11.02.2018 14:34
  • ikona

    Autor: Dorota Nelke (d.nelke@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.02.2022 11:14
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona