Nagroda Prezydenta Gdyni za debiut reżyserski

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski

Jest nagrodą pozaregulaminową wręczaną w uzgodnieniu z dyrekcją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i zgodnie z ogłaszanym corocznie Regulaminem Nagród Prezydenta Miasta Gdyni przyznawanym osobom działającym w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. O tym kto dostaje nagrodę decyduje jury festiwalu.

Dotychczasowi laureaci nagrody:

Karolina Piechota odbiera nagrodę za debiut aktorski od Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka / fot. Krzysztof Romański
                                           fot. Krzysztof Romański


2008 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski – Karolina Piechota za rolę w filmie „Drzazgi" w reżyserii Macieja Pieprzycy – 15.000 zł. 

2007 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski – Joanna Kulig za rolę w filmie „Środa, czwartek rano" w reżyserii Grzegorza Packa – 10.000 zł.

2006 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski – Marta Malikowska za rolę w filmie "Przebacz" w reżyserii Marka Stacharskiego – 10 000 zł.

2005 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski – Anna Cieślak - za rolę w filmie "Masz na imię Justine" w reżyserii Franco de Pena – 5 000 zł oraz Tomasz Kot za rolę w filmie "Skazany na bluesa” w reżyserii Jana Kidawy- Błońskiego - 5 000 zł

2004 rok – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski - Przemysław Bluszcz za film „W dół kolorowym wzgórzem” w reż. Przemysława Wojcieszka – 10.000 zł.

2003 rok - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski- Radek Kaim za film „Jak to się robi z dziewczynami”

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. 20.09.2003 Fot. Maciej Kosycarz / KFP


2002 rok - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 8000 zł za debiut aktorski- Ewa Kaim za film „Anioł w Krakowie”

2001 rok - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski- Magdalena Schejbal za film „Głośniej od bomb”

2000 rok - Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za debiut aktorski – Michał Bukowski za film „Patrzę na ciebie Marysiu”

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręcza nagrodę podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. 24.09.2000 Fot. Maciej Kosycarz / KFP

1999 rok - Nagroda Prezydenta Gdyni za debiut aktorski - Ewa Lorska i Karolina Dryzner za film "Torowisko"

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek w trakcie wręczania nagród podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. 25.10.1999 Fot. Maciej Kosycarz / KFP


Ponadto w 1992 roku Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni przyznano Juliuszowi Machulskiemu za film „Szwadron”, a w 1994 roku Kazimierz Kutz otrzymał Nagrodę Miasta Gdyni za film „Śmierć jak kromka chleba”.